Диета с диня

Теглото на динята е  92% вода и за това я наричат най-воднистия плод сред останалите.фолиева киселина,магнезий, калий, желязо, фосфор и деветдесет процента вода.

От къде произлиза динята?

За динята казват, че тя произхожда от Африка и в началото е била диворастящо растение в пустинята, където я използвали като заместител на водата. Постепенно хората искали да опитат с култивирането на тази сладка наслада и така започнали да продават семки от диня в градовете. утоли жаждата, улеснява и уринирането, подобрява кръвообращението, пречиства организма. В наши дни е много вероятно да чуете, че някой използва динята като допълнение към лечението на синдроми като висока температура, жажда, проблеми с уринирането, прекалено потене, нервност, причинени от топлинен удар или лятна настинка.

Какво съдържа динята?

Теглото на динята е 92% вода и затова я наричат най-воднистия плод сред останалите. Сърцевината на динята, от своя страна, е богата и на витамин С, калий, фибри. Тя съдържа още и витамините А, В1, В2, както и манган, желязо, магнезий и никел.

Съдържанието на ликопен я прави силен антиоксидант. Динята е полезна при анемии, защото стимулира образуването на кръв. Полезна е и при подагра, артрит, атеросклероза, ревматизъм, гастрит, язва на стомаха и дванадесетопръстника, болести на черния дроб и пикочния мехур, хипертония, порок на сърцето, кръвотечения от носа и наднормено тегло. Сокът и меката част на динята са ефективно диуретично средство. Освен това съдържанието на фибри в меката част понижава нивото на „лошия" холестерол в организма, а сокът ефикасно пречиства черния дроб и бъбреците от шлаките, способства за разтварянето на солите, предотвратява образуването на камъни в бъбреците, прекрасно утолява жаждата и помага при запек.

Динята е полезна при анемии, защото стимулира образуването на кръв.